Pro ni je odpovědí poslouchání audioknih během jízdy domů.

Pro ni je odpovědí poslouchání audioknih během jízdy domů.

Cvičením, zejména odporovým tréninkem, jako je vzpírání, můžete znovu získat svalovou hmotu a zároveň snížit riziko srdečních onemocnění, zlepšit své duševní schopnosti a výrazně zlepšit svůj pocit pohody. Prozkoumejte nové výzvy. Udržujte svou mysl aktivní novými aktivitami, abyste procvičili různé části vašeho mozku. Naučte se nový jazyk, naučte se hrát na nástroj, napište svou autobiografii, staňte se dobrovolníkem. Takové aktivity rozvíjejí nová spojení mezi různými částmi mozku, posilují jej a zabraňují tomu, aby se jakékoli nedostatky projevily v každodenním fungování. Výživa. Udržet příjem kalorií pod kontrolou je zásadní pro zpomalení procesu stárnutí. Pro většinu lidí může jednoduše každý den trochu omezit zbytečné kalorie – zejména sladkosti a jiné sacharidy – znamenat velký rozdíl v hubnutí. Perls také doporučuje užívat denní doplňky vitaminu E (400-800 jednotek) a selenu (100-200 miligramů), přičemž oba tyto látky se ukázaly jako silné antioxidační látky, které bojují proti poškození buněk takzvanými volnými radikály, čímž pomáhají předcházet rakovina, mrtvice a srdeční choroby. Zbavte se stresu – a nekuřte. Oba ukrajují roky z vašeho života a jsou zodpovědní za spoustu nemocí.

Pokračování

Všichni se můžeme naučit lépe zvládat stres, dodává Silver. Meditace, progresivní svalová relaxace, kreativní vizualizace a cvičení jsou skvělými prostředky na snižování stresu.

Pro ni je odpovědí poslouchání audioknih během jízdy domů. "Vždy je to fikce, něco, co mě zavede do jiného světa. Pak jsem okamžitě pryč z každodenních problémů, stresů a někam jinam. Na čas mi to vyčistí hlavu od všech mých starostí," říká WebMD. "Co je opravdu důležité, je udělat si každý den čas na něco, co vás opravdu, ale opravdu baví, něco, co vyprázdní vaši mysl od všech věcí, které ve vašem životě vytvářejí stres."

Důležité je také vybudování podpůrné sítě. Mnoho stoletých vede "mezigenerační životy," ona říká. Mnozí se nikdy neoženili. "Když kolem sebe nemají rodinu, obklopují se spoustou dalších přátel všech věkových kategorií. Mají osobnosti, které lidi přitahují. Jsou společenští."

Stříbro povzbuzuje skutečnost, že tolik stoletých lidí mělo vynikající schopnost myšlení:. "Velmi to odporuje všem mýtům a běžnému názoru, že až vám bude 100, budete dementní.

"Je pravda, že cvičení mozku je stejně nebo důležitější než cvičení těla," ona říká. "To, zda si zachováte své schopnosti myšlení, předpovídá, zda budete schopni zůstat nezávislí – mnohem více než váš fyzický stav. Fyzické postižení mohou lidé často kompenzovat různými přístroji a asistencí, ale pokud nemáte mentální bystrost, je to mnohem složitější."

Také je tu něco jako "stoletý humor," říká stříbro, které posiluje imunitu a udržuje věci v perspektivě. "Jak řekl jeden 105letý mladík: „Nejlepší na tom, jak se dožít 105 let, je, že neexistuje žádný tlak vrstevníků. Nemáte žádné vrstevníky vlevo, odjet.’"

16. listopadu 2017 – K většině úmrtí souvisejících s těhotenstvím v USA dochází po narození dítěte, což lékaři nazývají poporodní období.

„Když se podíváte na statistiky, nejrizikovější období, které jsme viděli, je poporodní období, protože toto období je tak dlouhé. Je to od chvíle, kdy se dítě narodí, až do 1 roku,“ říká Stacie Geller, PhD, ředitelka Centra pro výzkum žen a pohlaví na University of Illinois.

V bohatých zemích se 60 % úmrtí souvisejících s porodem stane v poporodním období. K 65 procentům těchto úmrtí dojde do týdne po porodu.

Americká akademie porodníků a gynekologů uznala, že po porodu je stále nutná péče, a nedávno vyzvala lékaře, aby začali poporodní období považovat za „čtvrtý trimestr“ těhotenství.

Všechny tradiční příčiny úmrtí souvisejících s těhotenstvím, jako jsou infekce, krvácení a preeklampsie, se stále objevují ve dnech a týdnech poté, co žena odejde z nemocnice domů, i když do hry přicházejí nové hrozby, jako je poporodní deprese a zneužívání návykových látek. Mnoho žen během těhotenství bojuje se závislostí, aby ochránily své vyvíjející se děti, aby poté, co se vrátí domů, podlehly touhám a začínají nové životní stresy.

Přesto se často stává, že v těchto prvních kritických dnech a týdnech po návratu z porodnice maminky nikdo nekontroluje.

Lékařské směrnice doporučují, aby ženy absolvovaly alespoň jednu poporodní návštěvu až 6 týdnů po narození dítěte. Asi 40 % matek nestihne ani jednu návštěvu po porodu.

„Chtěl jsem si nechat vyrobit trička s ‚6 týdnů‘ s nakreslenou čárou. Protože existuje koncept, že návštěva po porodu je 6týdenní návštěva, a to není podložené důkazy,“ říká Kate Berrien, která řídí program Pregnancy Medical Home v Severní Karolíně. Stát začal posilovat péči o těhotné ženy léčené prostřednictvím programu Medicaid v roce 2011.

„Jednou z věcí, kterou jsme poznali, je, že spoustu problémů je třeba řešit mnohem dříve,“ říká Berrien. Například u žen, které vykazují známky vysokého krevního tlaku před porodem, se je snaží sledovat do týdne poté, co se vrátí z nemocnice domů, říká.

Ve Francii a Nizozemsku, dvou zemích s nízkou mírou úmrtnosti matek, navštěvují sestry matky téměř jakmile jsou doma z nemocnice. Ošetřovatelé se vracejí denně, dokud ženy a novorozenci nejsou z lesa.

Calista Johnson, 32letá žena, která zemřela 5 dní po porodu, opustila Parkland Hospital v Dallasu s ústními instrukcemi, aby zavolala lékaře, pokud měla horečku, nemohla jíst nebo měla silné bolesti nebo silné krvácení. O 2 týdny později měla naplánovanou následnou schůzku na ženské klinice, která je provozována stejným zdravotním systémem. Nikdy se jí to nepodařilo. Její rodina říká, že nikdo, včetně ní, nechápal, jak vážné jsou její příznaky – silná bolest hlavy a zad.

Některé americké organizace pracují na nápravě této mezery ve znalostech.

Na Floridě testují novou informační kartu, kterou by ženy dostaly v nemocnici, kde porodily. Uvedl by seznam důležitých informací z jejich doručení a také by jim poskytl informace o známkách potíží. Karta je potřeba, říkají odborníci, protože mnoho žen – včetně Johnsonové – skončí na pohotovosti, která není ve stejné nemocnici, kde porodily. To může zpozdit a zkomplikovat včasnou diagnózu.

Asociace ženských porodnických a novorozeneckých sester (AWHONN) – prostřednictvím své Zdravé mámy & Web Baby – přišel s důležitým kontrolním seznamem, který si ženy mohou vytisknout a umístit na ledničku. Podrobně popisuje devět kritických varovných signálů po porodu, které vyžadují okamžitou následnou péči.

„Chcete, aby pacienti pochopili, že jsou stále ohroženi, a pokud mají tyto příznaky, aby je oznámili svému lékaři,“ říká Elliott Main, MD, porodník-gynekolog, který je lékařským ředitelem Kalifornské organizace pro kvalitní péči o matku. San Francisco.

Brenda Goodman vytvořila tuto zvláštní zprávu jako součást ročního společenstva Reporting Fellowship on Health Care Performance sponzorovaného Asociací novinářů ve zdravotnictví a podporovaného The Commonwealth Fund.

WebMD Health News Recenze Hansa D. Bhargava, MD dne 16. listopadu 2017

Zdroje

Stacie Geller, PhD, ředitelka Centra pro výzkum žen a pohlaví na University of Illinois v Chicagu, Chicago, IL

Kate Berrien, ředitelka programu Pregnancy Medical Home Program, Raleigh, Severní Karolína

Elliott Main, MD, lékařský ředitel California Maternal Quality Care Collaborative, San Francisco, CA

American College of Obstetricians and Gynekologové, gynekologové zdůrazňují důležitost poporodní péče: Čtvrtý trimestr, 23. května 2016

American College of Obstetricians and Gynecologists, Stanovisko výboru, Optimalizace poporodní péče, červen 2016

Washington Hill, MD, předseda oddělení porodnictví a gynekologie, Sarasota Memorial Hospital, Sarasota, FL

Asociace ženských zdravotních porodníků a novorozeneckých sester, zdravá maminka & Miminkový web

Ach jo. Tady je to znovu. Obvyklá roční doba, kdy říkáte, že se chystáte snížit jak nezdravé jídlo, tak to, kde končí v pase.

Myšlenka je stejně důležitá jako vždy. Ale když Amerika znovu objevuje důležitost rodinného života, proč nezapojit všechny doma do novoročních předsevzetí společně? Se začátkem nového roku vyzkoušejte novou taktiku, jak zlepšit stravovací návyky a množství času, který trávíte s rodinou.

Nyní se nemusíte proměnit v Cleaver’s. To je dost nerealistické a stejně vás to vede do slepé uličky opuštěných předsevzetí. Buďte praktičtí a uvidíte, čeho můžete dosáhnout.

Myslíte si, že si můžete vzít kuchařku jednoduchých nízkotučných jídel a najít pár, které se vám líbí?

Můžete do jídel, která již podáváte, zapracovat více salátů a zeleniny?

Právě ty jednoduché změny, které provádíte a zavádíte je jednu po druhé, mají největší šanci, že se uchytíte a stanete se zvykem – stejně jako kolikrát si budete moci sednout a dát si jídlo se všemi ostatními. lidé, kteří žijí pod vaší střechou, ale podle různých plánů.

Vyberte si noc – zpočátku to mohou být týdny, pokud to bude potřeba –, kde si každý může naplánovat, že bude doma na večeři. Pak se podívejte, kolik dalších nocí každý měsíc se to může reálně stát.

Pokud by to, aby se všichni dostali domů na večeři během týdne, vyžadovalo administrativního asistenta, který by naplánoval rozvrh, a psychiatra, který by vám pomohl zvládnout stres, pak možná můžete být trochu záludný.

Pamatujte, že cílem je jíst více zdravých věcí a trávit čas společně. Co takhle naplánovat si o víkendech pár rodinných večeří? To může být ta nejlepší pecka, jakou u každého doma dostanete – a možná dokonce omezíte víkendové výlety do burgerárny. To jistě znamená zdravější stravování a vlastně dodržení novoročního předsevzetí. A odborníci říkají, že můžete získat také několik bonusů – zejména pokud jde o rodičovství.

Pokračování

Rozbít chléb dohromady znamená jíst lépe

Výzkumníci vám řeknou, že je zdravé jíst společně, zvláště pokud můžete získat větší kontrolu nad večeří. Děti, které jedí často se svými rodinami, například a skutečně sedí společně u rodinného jídelního stolu – mají zdravější stravu než ty, které nejedí, podle zprávy Matthewa Gillmana, MD, docenta ambulantní péče. prevence na Harvard Medical School v Bostonu.

Jeho studie publikovaná v Archivy rodinné medicíny zkoumali stravovací návyky 16 000 amerických chlapců a dívek ve věku od 9 do 14 let.

Děti, které jedly s rodiči, jedly méně rychlého občerstvení, méně sody a konzumovaly více ovoce a zeleniny, říká Gillman pro WebMD. Tyto děti proto měly nižší příjem nasycených tuků a sacharidů, které zvyšují hladinu cukru v krvi, což souvisí s cukrovkou a kornatěním tepen, říká.

A tyto rané stravovací návyky ovlivňují budoucí kardiovaskulární zdraví dospívajících, podle jiné studie prezentované na nedávném setkání odborníků na srdce. Tato studie ukázala, že čím více teenageři jedli nezdravé jídlo s vysokým obsahem tuku, tím hůře vypadaly jejich tepny – a tím více rizikových faktorů měli pro srdeční onemocnění.

"To, co děti jedí v dětství a dospívání, určuje jejich stravovací návyky z dlouhodobého hlediska," říká Gillman. "To znamená, že si musíme dříve v životě nastavit dobré a zdravé vzorce."

Uspokojuje děti, zlepšuje rodinnou komunikaci

Rodinná večeře také hraje důležitou roli v rodičovství, říká Joseph A. Califano, Jr., předseda Národního centra pro závislost a zneužívání návykových látek (CASA) na Kolumbijské univerzitě. Od roku 1996 CASA každoročně zkoumala 2 000 dospívajících po celé zemi.

"V průzkumech jsme neustále zjišťovali, že čím častěji teenageři večeří se svými rodiči, tím menší je pravděpodobnost, že kouří, užívají nelegální drogy nebo zneužívají alkohol," Califano říká WebMD.

Rodinná večeře je součástí praktického rodiče, říká. "Čas rodinné večeře ukazuje, že rodiče jsou zapojeni do života svých dětí. Dává rodičům příležitost sedět a mluvit s dětmi, poslouchat jejich děti."

A to je něco, co děti chtějí, říká Califano a dodává, že jak náctiletí stárnou, mohou říkat, že chtějí večeřet spolu méně často a chtějí, kanabialica komponenty aby si máma a táta drželi odstup. Zároveň ale často chtějí mít jistotu, že jejich rodičům stále záleží na tom, co se v jejich životě děje.

Pokračování

"Mohou se stěžovat na zákaz vycházení, na to, že mají rodičům říkat, kde jsou o víkendech. Ale v našich ohniskových skupinách je jasné, že děti na takové věci pohlížejí jako na projevy, na kterých rodičům záleží, že je milují. Myslím, že to je velký faktor, který je chrání před drogami," říká Califano.

Zjistil to průzkum agentury YMCA "nemají spolu dost času" s rodiči je dnes mezi teenagery hlavním zájmem. Tento průzkum také ukázal, že děti, které nikdy nevečeří se svými rodinami, mají o 61 % vyšší pravděpodobnost, že se zapojí do negativních aktivit než průměrný dospívající.

Děti, které pravidelně chodí na rodinnou večeři, mají lepší emocionální zdraví než ostatní děti, říká Michael Resnick, PhD, sociolog a profesor pediatrie na University of Minneapolis a ředitel Národního výzkumného centra prevence těhotenství mladistvých.

Jeho údaje pocházejí z National Longitudinal Study of Adolescent Health, celostátní studie 20 000 mladých lidí v 7. až 12. ročníku. Studie byla provedena prostřednictvím University of North Carolina v Chapel Hill.

"Tyto děti byly také méně zapojeny do rizikového chování, včetně zneužívání návykových látek a mezilidského násilí," Resnick říká WebMD.

"Potřeby mladých lidí se magicky nezastaví, když dosáhnou určitého věku," on říká. "Mnoho dětí umí dát zprávu, že rodiče nejsou v jejich životě důležití. Chyba je, že tomu věříme. Zjištění z naší studie rozhodně ukazují, že děti oceňují to, co jejich rodiče říkají a dělají."

Ve skutečnosti děti říkají, že mají rády rodinné jídlo, říká WebMD, "protože mají neustále hlad a protože je pro ně uklidňující mít připravené jídlo. A rádi se účastní tohoto procesu. Cítí se kompetentní; mají pocit mistrovství, jako by k něčemu přispěli. A děti říkají, že je čas, aby se rodina navzájem hlásila."

Jaká by měla být rodinná večeře a co by neměla být

Společná večeře nemusí být každý večer v týdnu. Ale když se to stane, "nemělo by to být skládka problémů, které se během týdne nahromadily," říká Resnick. "Nekárejte děti. Nesoustřeďte se na konflikt, jinak děti zůstanou stranou. Mluvíme o spojení a komunikaci."

Pokračování

Také nezapomeňte vypnout televizi, říká Resnick. "Lidé musí být schopni spolu mluvit bez rozptylování," on říká.

Může dokonce pomoci zapálit svíčku, navrhuje. "To není založeno na vědě; je to založené na tom, že jsem táta. V tom malém záblesku plamene je něco magického.